•  
 • پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ های متداول

 • هاست یا سرور چیست؟

  همانظور که ما برای زندگی کردن احتیاج داریم تا خانه ای را برای خود انتخاب نماییم و طبیعتا همه ما بهترین مکان را برای زندگی انتخاب مینماییم, وب سایت ما هم اگر از هر نوعی باشد و یا هر تکنولوژی در آن استفاده شده باشد هم باید دارای مکان و فضایی البته فیزیکی باشد تا همه افراد در دنیا بتوانند با زدن آدرس اینترنتی وب سایت یا همان URL بتوانند به وب سایت ما دسترسی پیدا نمایند.

  برای راه اندازی وب سایت اصلا شما احتیاجی ندارید تا اطلاعات فنی و تخصصی برای این کار داشته باشید چراکه ما تمامی کارهای فنی را برای شما انجام داده ایم. میتوانید از پلن های هاستینگ ما دیدن فرمایید و قبل از خرید آنها را با یکدیگر مقایسه نمایید

        
 • چنانچه آدرس اینترنتی یا Domain برای وب سایت نداشته باشم میتوانم هاست را از اطلس وب تهیه نمایم؟

  متاسفانه خیر. شما ابتدا باید یک آدرس اینترنتی خوب و راحت البته با رعایت نمودن بعضی از شرایط و فاکتورها ثبت نمایید و سپس اقدام به گرفتم هاست مناسب وب سایت خود نمایید. دقیقا مانند اینکه اگر دوست شما قرار است به خانه شما بیاید حتما باید آدرس درست را داشته باشد.

        
 • یک آدرس وب سایت باید چه شرایطی داشته باشد؟

  یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک وب سایت در آینده آدرس وب سایت میباشد که در زمان انتخاب نمودن باید به موارد زیر توجه فرمایید:

  1. 1-تا حد امکان کوتاه باشد
  2. 2-هجی یا اسپل کردن آن حتی پشت تلفن راحت باشد
  3. 3-آن اسم را افراد در روز یا در دوران زندگی خود زیاد شنیده باشند و برای آنها ملموس باشند
  4. 4-آن اسم قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد که ابتدا باید توسط سیستم WHOIS آن را چک نمایید
        
 • چند نوع وب سایت در دنیا وجود دارد و چگونه میتوانم متوجه شوم وب سایت من جزء کدام دسته میاشد؟

  به طور کلی با توجه به نیاز افراد و مدل های مختلف کسب و کاری در دنیا وب سایت ها و تکنولوژیهای استفاده شده در داخل آنها با یکدیگر متفاوت هستند. ولی به طور کلی وب سایتها به دو دسته اصلی تقسیم میشوند که عبارتند از:

  - وب سایت های استاتیک

  در این دسته از وب سایتها کاربر هیچگونه تعاملی با صاحب وب سایت ندارد و تنها میتواند از مطالب و تصاویر و ویدئوهای موجود در وب سایت استفاده نمایند. بنابراین هاست چنین وب سایتهایی نباید زیاد گران قیمت باشد . در این نوع از وب سایتها عموما بازدید کننده زیادی مشاهده نمیشود و تنها کسب و کارها و افراد برای معرفی خودشان و وجود داشتن در فضای مجازی از آنها استفاده مینمایند.
  ما برای این دسته از وب سایتها 2 پلن را در نظر گرفته ایم که میتوانید از این صفحه برای مشاهده و مقایسه آنها استفاده نمایید.

  - وب سایت های داینامیک

  تعامل پذیری با کاربر و سهیم نمودن کاربر در فعالیت های وب سایت از مهمترین مزایای آن محسوب میگردد. انجام عملیاتهایی مانند ثبت نام, ورود کاربران به ناحیه شخصی شان, اعلام هوشمند تقویم و ساعت, مکانیزه نمودن کلیه کارهای موجود که در حال حاضر به صورت کاغذی و سنتی در حال انجام میباشد
  برای این دسته از وب سایتها هم پلن های هاستینگ خوبی در نظر گرفته ایم که از همین صفحه میتوانید آنها را ابتدا با یکدیگر مقایسه نموده و سپس اقدام به سفارش نمایید.

        
 • آیا قیمت پلن های هاست به صورت سالیانه محاسبه میشود؟

  بله. در تمامی شرکتهای هاستینگ قیمت کلیه پلن ها و پکیج ها به صورت سالیانه محاسبه میشود و این مبلغ هیچ ارتباطی به نوسان ارز در ایران ندارد. این مبلغ در ابتدای شروع دوره هاستینگ از شما گرفته میشود.

        
 • آیا شرکت اطلس وب در زمینه طراحی و پیاده سازی و بهینه سازی وب سایت در گوگل فعالیت دارد؟

  بله حتما. یکی از مهمترین تخصص های این مجموعه در طراحی و پیاده سازی وب سایت های استاتیک و داینامیک میباشد به طوریکه برای این بخش, یک وب سایت جداگانه دارد و به فعالیت مشغول میباشد. از این لینک میتوانید برای رفتن به بخش طراحی شرکت اطلس وب اقدام نمایید.

  در این وب سایت میتوانید در ابتدا اطلاعات بسیار گران بهایی را در زمینه انواع وب سایت ها و زمینه فعالیت های آنها کسب نمایید و سپس از بخش سفارش آنلاین اقدام به گرفتن پیش فاکتور وب سابت خود نمایید. استفاده از این بخش به گفته مشتریان ما برای آنها بسیار لذت بخش بوده است.

  توصیه ما به شما این است که حتی اگر در حال حاضر دارای وب سایت هستید و دوست دارید وب سایت بهتر و زیباتر و بزرگتری داشته باشید حتما به بخش طراحی و توسعه وب سایت اطلس وب بروید.

        
 • اگر دامنه یا آدرس وب سایت را در شرکت دیگری ثبت نموده باشم این امکان وجود دارد تا هاست خودم را از شرکت اطلس وب تهیه نمایم؟

  بله حتما. حتی شما میتوانید آدرس وب سایت خود را در هر جایی از دنیا ثبت نموده و سپس هاست را از مجموعه ما تهیه نمایید. ما تمام مشاوره ها و کارهای فنی را برای شما انجام خواهیم داد.

        
 • آیا این امکان وجود دارد که با گرفتن یک هاست بتوانم چندین وب سایت با آدرسهای مختلف را بر روی آن داشته باشم؟

  بله حتما. البته این کاملا بستگی به نوع پلنی میباشد که شما خریداری کرده باشید. حتما قبل از سفارش مورد افزودن دامنه را بررسی نمایید.

        
 • اگر وب سایت من تعداد بازدید کننده زیادی داشته باشد به چه مواردی باید توجه نمایم؟

  یکی از مهمترین فاکتورها برای وب سایتها با بازدید کنندگان بالا بخش پهنای باند هاستی که خریداری نموده اید میباشد. به این معنا که به تمام فایلهای ارسال شده (Upload) و فایلهای دریافته شده (Download) که از طرف کاربران صورت میپذیرد پهنای باند یا Bandwidth گفته میشود.

  به یاد داشته باشید پهنای باند به صورت ماهیانه محاسبه میگردد و سر هر ماه میلادی به صورت اتوماتیک صفر میگردد تا دوباره پهنای باند هاست خریداری شده به پلن شما بازگردد. بنابراین در سایتهای بزرگ با بازدید کنندگان بالا پهنای باند مسئله بسیاری مهمی میباشد.

  خوشبختانه با توجه به تجربه بسیار خوب و ارزشمند تیم طراحی و توسعه وب سایت اطلس وب انواع پلن ها را با توجه به تعداد بازدید کنندگان تقسیم بندی نموده ایم تا شما خیالتان از این بابت راحت باشد. همواره در این مسئله در کنار شما هستیم.

  برای مشاهده و مقایسه پلن ها کلیک نمایید

        
 • آیا این امکان وجود دارد تا مطابق با آدرس وب سایت خودم, ایمیل هم برای خودم بسازم؟

  بله حتما. ما همواره به مشتریان خودمان توصیه میکنیم که بعد از داشتن یک وب سایت خوب و زیبا و رسمی, دیگر از این پس در مکاتبات اداری و رسمی خود از آدرسهای ایمیل کمپانی های Yahoo! و Gmail استفاده ننمایید. شما دقیقا میتوانید بر مبنای آدرس وب سایت خود ایمیل هم داشته باشید.
  در تمامی پلن ها تعداد نامحدود ایمیل را میتوانید تعریف نمایید.
  به عنوان مثال اگر آدرس وب سایت شما http://www.web-hosts.ir باشد میتوانید برای افراد و یا هر یکی از بخشهای شرکت خود ایمیل جداگانه تعریف نمایید مانند : info@web-hosts.ir یا support@web-hosts.ir . حتی بعضی از مشتریان ما فقط برای داشتن ایمیل از پلن های هاستینگ ما استفاده مینمایند.

  چنانچه هنوز وب سایت ندارید و تمایل دارید در ابتدا وب سایت ایده آل داشته باشید میتوانید از همین لینک اقدام اولیه را انجام دهید.
  چنانچه تمایل دارید پلن های مختلف ما را مشاهده و مقایسه و سفارش دهید از همین لینک اقدام خود را انجام دهید

        
 • پارک دامین (Parked Domain) چیست؟

  ما همیشه به مشتریان خود توصیه میکنیم اگر میخواهید برای وب سایت خود دامنه یا آدرس ثبت نمایید حتما چند اسم که به هم بسیار نزدیک هستند و گاها توسط کاربر وب سایت شما هم اشتباه گرفته میشود را انتخاب نمایید تا در آینده توسط افراد سودجو ثبت نگردد. بنابراین چناچه برای سایت خود بیش از یک دامنه یا آدرس را دارید میتوانید توسط همین سرویس که در تمام پلن های خودمان نامحدود در اختیار شما قرار میدهیم, میتوانید با زدن هر یک از آدرسها به آدرس اصلی Forward و بروید.

        
 • آیا تمامی پلن های هاستینگ در اطلس وب, از فایلهای فلش یا به طور کلی ویدئو و صدا پشتیبانی میکند؟

  بله حتما. اتفاقا تمامی مشتریان بخش طراحی وب سایت ما میخواهند که در سایتشان ویدئوهای مربوط به موضوع فعالیتشان وجود داشته باشد. بنابراین بابت این مورد نگرانی نداشته باشید و چنانچه احتیاج باشد به شما مشاوره هایی را هم خواهیم داد.

        
 • آیا تمامی پلن ها دارای کنترل پنل اختصاصی برای مدیریت میباشد؟

  مطمئن باشید این اتفاق خواهد افتاد. شما میتوانید بسیاری از کارها را خودتان مدیریت نمایید مانند تعریف نمودن کاربران برای FTP و یا دیدن منابع پلن خریداری شده و یا پهنای باند مصرفی. تمامی پلن ها از کنترل پنل بسیار زیبا و مطئمن و معروف cPanel استفاده مینمایند که تیم تخصصی هاست اطلس وب از آخرین ورژن این نرم افزار استفاده مینماید.
  توسط این کنترل پنل حتی میتوانید فایلهای خود را آپلود نموده و بسیاری از قابلتها که حتما خودتان مشاهده خواهید نمود.

        
 • محل دیتاسنتر هاستینگ در کدام کشور قرار دارد؟

  امروزه میتوان محل هاستینگ را در خارج از محلی در نظر گرفت که وب سایت قرار دارد ولی برای سرعت ارسال اطلاعات و صفحات وب به کاربر لازم است که محل هاست در ایران باشد.

        
 • آیا تمامی پلن ها از زبان سمت سرور PHP پشتیبانی مینماید؟

  بله حتما. زبان PHP در حال حاضر بزرگترین و بهترین زبان برنامه نویسی برای وب سایت های داینامیک میباشد. از سوی دیگر تمامی وب سایت های طراحی شده در مجموعه شرکت اطلس وب با زبان پی اچ پی طراحی میشود. بنابراین در مورد این موضوع بسیار مهم هیچگونه نگرانی نداشته باشید. کارکنان فنی به دنبال بروزرسانی سریع زبان PHP بر روی سرورهای خودمان هستند تا شما با خیال راحت هاست وب سایتتان را به ما بسپارید.

        
 • آیا هاست هدیه که در صورت طراحی وب سایت به من داده میشود پشتیبانی های لازمه را ندارد؟

  هرگز به این صورت نخواهد بود. شرکت اطلس وب به مراجعه کنندگان خودش چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری به عنوان یک مشتری حتمی نگاه نمیکند بلکه در راستای رسالت حرفه ای و روحیه مجموعه افرادی که در این سازمان مشغول انجام وظیفه به شما هستند ابتدا به شما مشاوره داده میشود و سپس چناچه لیاقت این مهم را داشته باشیم سرویس طراحی وب سایت و خدمات هاستینگ را برای شما انجام خواهیم داد.

  بنابراین تمامی پشتیبانی های لازمه برای مشتریانی که وب سایتشان را مجموعه ما انجام میدهند در نظر گرفته ایم و هاست رایگان هرگز به این معنا نمیباشد که پشتیبانی های لازم به این افراد داده نشود. لذا این فقط به عنوان یک هدیه ناچیز به شما مشتری گرامی میباشد. از سوی دیگر با این سیاست همیشه ما در کنار سایت شما خواهیم بود تا در زمان بروز مشکل بتوانیم در سریعترین زمان ممکنه مشکل را حل نموده تا وب سایت خود را بدون مشکل داشته باشید.

        
 • بعد از زمان سفارش , اطلاعات فنی لازمه به ایمیل من ارسال خواهد شد؟

  حتما این اتفاق خواهد افتاد. به یاد داشته باشیم که بدون داشتن این اطلاعات فنی و البته بسیار محرمانه شما قادر به آپلود نمودن وب سایت به روی هاست نخواهید بود. اطلاعاتی از قبیل آدرس کنترل پنل, آدرس FTP برای آپلود اطلاعات و حتی آموزش بسیار عالی و جامع برای افرادی که دانش فنی این کار را ندارند.

        
 • آپلود یا FTP نمودن سایت به چه معنا میباشد؟

  هاست دقیقا مانند کامپیوتر خودتان میباشد با این تفاوت که به صورت 24 ساعته به اینترنت متصل بوده تا افراد مختلف در دنیا بتوانند در هر لحظه که بخواهند به آن دسترسی داشته باشند. بنابراین برای اینکه بتوان وب سایت طراحی شده را از کامپیوتر طراح وب سایت به هارد دیسک آن هاست منتقل نمود باید از پروتکلی به نام FTP استفاده نماییم.

        
 • معمولا از چه روشها و نرم افزارهایی میتوان برای آپلود وب سایت به روی سرور استفاده نمود؟

  جواب این سوال بسیار گسترده میباشد. بطوریکه روشهای زیادی برای این کار وجود دارد در ادامه همین پاسخ به آنها خواهیم پرداخت

  1. روش اول : استفاده از مرورگر اینترنتی مانند Internet Explorer یا Google Chrome یا Mozilla Firefox. کافی است که آدرس FTP را در آدرس بار مرورگر خود تایپ نمایید مانند ftp://ftp.web-hosts.ir و در نهایت توسط نام کاربری و کلمه عبوری که در زمان سفارش هایت به ایمیل شما ارسال نموده ایم اقدام به آپلود وب سایت نمایید
  2. روش دوم : استفاده از محیط MyComputer که باز هم با تایپ نمودن آدرس در بخش آدرس بار میتوانید به محیط هاست خودتان دسترسی پیدا نمایید
  3. روش سوم : استفاده از نرم افزارهای طراحی وب سایت مانند Dreamweaver که به خوبی و در سریع ترین زمان میتواند این کار را انجام بدهد
  4. روش چهارم : مستقیما میتوانید از کنترل پنل هاست که بعد از خریداری یکی از پلن های ما در اختیارتان قرار داده میشود عملیات آپلود وب سایت خود را آغاز نمایید
  5. روش پنجم : این روش در بین تمامی این روشها بهترین روش محسوب میگردد. استفاده از یکی از نرم افزارهای ویژه همین کار است میباشد مانند CuteFTP و یا FileZilla
        
 • آیا هاست انتخابی با بهینه سازی سایت در موتور جستجو ارتباط دارد؟

  حتما همینگونه خواهد بود. به یاد داشته باشید موتورهای جوستجو مانند گوگل دقیقا همانند یک کاربر در حال جستجو و دیدن صفحات وب سایت شما میباشد و از طریق لینکها میتواند صفحات دیگر وب سایت شما را پیدا نماید. بنابراین اگر در حداقل زمان نتواند صفحه مورد نظر را پیدا نماید طبیعتا با اخطار مواجه خواهد شد و حتی این اخطار را از طریق ایمیل به صاحب وب سایت ارسال مینماید. بنابراین سعی نمودیم از مجموعه تخصص های خود در این مورد استفاده نماییم تا وب سایت شما دچار مشکل نگردد.